X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.
Obligacje które weszły do obrotu w ostatni piątek mają pięcioletni okres zapadalności. Ich oprocentowanie jest oparte o sześciomiesięczny WIBOR powiększony o marżę 0,85 proc. Odsetki mają być wypłacane w okresach półrocznych. Wartość nominalna jednej obligacji to 100 tys. zł.
- Duże zainteresowanie obligacjami Enei stanowi dla nas potwierdzenie, że rozwijamy się we właściwym kierunku, a realizowana przez nas strategia rozwoju prowadzi do wzrostu wartości Grupy. Cieszymy się, że od dzisiaj, wraz z wprowadzeniem obligacji do obrotu giełdowego, nasze papiery wartościowe będą dostępne dla szerszego grona inwestorów - powiedziała Dalida Gepfert, wiceprezes spółki ds. finansowych.
Data wykupu obligacji przypada 10 lutego 2020 r. Organizatorami emisji są ING Bank Śląski (lider konsorcjum), Bank Pekao, mBank i PKO BP.
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.